Fotografie ślubu marzeń

Fotografie ślubu marzeń – ułamki sekund, które trwają wiecznie

Już wkrótce Wasz wielki  dzień, ślub za granicą!  Ciepły kraj, szalone noce, gorące dni, słoneczko. Czuję Twoją adrenalinę:) Ale nasze kochane Panny Młode, do Was w szczególności bo tytuł płci pięknej zobowiązuje! Jak się przygotować do fantastycznej sesji zdjęciowej w Grecji, Włoszech, Portugalii, Chorwacji  lub innych ciepłych krajach, by uzyskać maksymalne efekty? Poprosiliśmy naszą bardzo dobrze Wam znaną fotograf Elę Barteczko, by podzieliła się cennymi wskazówkami.

I już odliczamy dni…. buziaki

 

5 Events: Jak się przygotować do sesji zdjęciowej? Co zrobić, by była spełnieniem marzeń?

 

Ela Barteczko: Przedstawię kilka podstawowych kilka rad, które pomogą Wam w spełnieniu Waszego marzenia o cudownej pamiątce ślubnej. Sprawią, że w pełni zostaną wykorzystane możliwości i warunki miejsca, czasu, a Wy będziecie w 100% zadowoleni.

 

Fotografuję w Grecji już o kilku lat, znam język, zwyczaje, plusy i minusy miejsc, natężenie ruchu turystycznego w najbardziej atrakcyjnych miejscach, jak operuje światło – cień (co jest ogromnie ważne, ktoś kto fotografuje nawet amatorsko wie o czym mówię 😉 i wiele innych detali, które mają wpływ na zdjęcia. Być może o wielu istotnych aspektach nie wiecie, a warto być świadomym i przygotowanym, wszak to przecież jedyna taka sesji w życiu (czego Wam życzę z całego serca 🙂 )

No ale do rzeczy …

 

Pierwsza i najistotniejsza rada:  Planując ślub lub profesjonalną sesję za granicą w miejscu, którego nie znasz lub znasz tylko z wakacji, czy opowiadań znajomych – zaufaj organizatorowi, zaufaj fotografowi. Zapewniam Cię, bieganie z aparatem w roli turysty, to nie to samo co sesją ślubna. Czasem Pary mają swoją wizje, która bez wcześniejszej konsultacji i rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw bywa nieadekwatna do miejsca i warunków  panujących. Czasem wystarczy drobna zmiana, by mogło być idealnie, a nie tylko bardzo dobrze 😉 Zdarzają się czasem Klienci, którzy mimo, iż nie mają doświadczenia w tej dziedzinie wiedzą „lepiej”. Wtedy zawsze powtarzam – „Ok, zróbmy tak, jak Pani/Pan sobie życzy, proszę mieć jednak świadomość rezultatów.”  A ja już wiem, że mogło być jeszcze lepiej 😉 Zatem raz jeszcze, zaufanie doświadczeniu to klucz do cudownych zdjęć.  PO to zatrudniacie profesjonalnego fotografa by zdać się na jego doświadczenie. Oczywiście wcześniej konsultujemy Wasze oczekiwania co do zdjęć. Być może masz mniej ulubiony profil, więc chętnie wykorzystamy ten lepszy.

 

Kolejnym ważnym elementem jest Wasz wygląd, a dokładnie kolor i kondycja skóry 🙂 Pamiętaj, że przyjeżdżając do gorącej  na przykład Grecji będziesz wystawiona na słońce, które zupełnie inaczej tam operuje niż w Polsce. Przygotuj skórę odpowiednio w kraju lub opalaj się baaaardzo ostrożnie, a najlepiej zostaw tę przyjemność na okres po ślubie i sesji fotograficznej. Czerwony, nierówny kolor na Twojej skórze nawet przy najlepszym makijażu da gorszy efekt niż makijaż na nie zmęczonej opalenizną skórze. Będąc na miejscu nawet jeśli jesteś już opalona/y pamiętaj o kremach z wysokimi filtrami, używaj ich często, nawet wtedy gdy tylko wyskakujesz na chwilę na słońce, koniecznie podczas zwiedzania, opalania i po każdej kąpieli. Jeśli Twój strój kąpielowy ma ramiączka, a suknia ślubna ich nie ma, to efekt pasków jest niepożądany. Twój świetny wygląd wpływa również na Twoje nastawienie. Wyglądasz świetnie, więc czujesz się pewniej.

Wiem, że to, co piszę wydaje się oczywiste, ale warto to podkreślić, by przyjemność opalania zostawić na piękne dni poślubne. Przepiękna panna młoda ma wyglądać zjawiskowo od stóp do głów.

Panów Młodych rady również dotyczą, Panie dbajcie o swoich Panów, obojętne na jaki kolor się opalają! Zdecydowanie częściej stają przed moim obiektywem spaleni słońcem panowie, niż panie. A w duecie kiedy jedna osoba w parze przybrała odcień buraczków, a druga ma naturalny kolor skóry wygląda to mało atrakcyjnie.

 

Inny istotny element to pozytywne nastawienie, przespana noc i dobra zabawa podczas sesji fotograficznej. Pamiętaj nieprzespana noc, to podkrążone i zaczerwienione oczy, spuchnięta buzia i ogólne podrażnienie i zmęczenie już na starcie. A przecież chcesz widzieć na zdjęciach najlepszą wersję siebie w połączeniu z kunsztem profesjonalnej fotografii. Kiedy pozytywna energia emanuje ze zdjęć śmieją się nie tylko usta ale również oczy i cała twarz jest radosna. Tego nie da się dodać do zdjęć na etapie obróbki! Zatem prawdziwa  radość to warunek konieczny!

 

I na koniec – pytania, pytania i jeszcze raz pytania. Pytaj, dopytuj, miej uwagi, jeśli czegoś nie jesteś pewna śmiało zadawaj pytania. Najważniejsze, abyś uzyskała odpowiedzi na swoje pytania przed sesją lub w jej trakcie.  Po sesji, po powrocie do kraju będzie już za późno, by cokolwiek zmieniać na fotografiach.

Na wszystkie Twoje pytania odpowiem Ci już wkrótce w Grecji zabawa będzie przednia, a zdjęcia przepiękne … obiecuję Ci to 🙂

Do zobaczenia w boskiej krainie – Elladzie, bogowie wiedzieli, co robią wybierając to miejsce na swoją siedzibę 😉

 

Tekst i fotografie: Ela Barteczko www.barteczko.pl

Zdjęcia wykonane podczas sesji ślubnych – śluby zorganizowane przez 5 Events